това е един от най-вдъхновяващите проекти на Галя, който тя развива от 2005а година. Той даде името и на нейното уютно ателие в София АТЕЛИЕ ЗА БЕЛИ РИЗИ И ТЕФТЕРИ, където тя работеше до 2019а година. По време на фестивала на спомените КОЗЕ МЛЯКО Галя няколко пъти излага своите ризи, през 2016 година прави и самостоятелна изложба в галерията Weiße Gärten в Бон.
Галя събира стари кенарени ризи на жени от селото и използва част от тях в нови колекции. Водещи за нея са индивидуалният почерк, детайлите,простотата, естествените материали – памук, свила, лен.
Проект и изследване в развитие.









